Haber

131. saatte mucize: 4 yaşındaki Şengül kurtarıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

131. SAAT

BABA-KIZ BİRLİKTE SERBEST BIRAKILDI

Gaziantep’te 4 yaşındaki Şengül 131’inci saatte enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Şengül’ün babası da enkazdan çıkarıldı. Baba, UMKE ekiplerine ‘Eşimi de bulun’ dedi.

129. SAAT

NURDAĞI’NDA SALTUK BUĞRA

Saltuk Buğra, Gaziantep Nurdağı’nda enkaz altından 129 saat sonra kurtarıldı.

ALMUSA NİZİP’TE SERBEST BIRAKILDI

Asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Gaziantep’in Nizip ilçesinde yıkılan bir binanın enkazından 25 yaşındaki Büşra Almusa, 119 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

128. SAAT

2 AYLIK BEBEK KURTARMA

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 2 aylık bebek enkazdan 128 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

UMUT ÜLKÜ’YÜ BEKLEYİN

Elbistan’da 20 yaşındaki genci kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altında kalan Ülkü, ‘yaşıyorum’ diye bağırarak, kurtarma ekibinden su istedi.

127. SAAT

YENİ MUCİZE!

Adıyaman’da merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Adıyaman’da 7 katlı Özer Apartmanı’nın enkazına bırakılan Kazım Kaya sağ olarak bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’da enkaz altında kalan uzman çavuş ve eşi 128 saat sonra kurtarıldı.

125. SAATTE Halime teyze kurtarıldı

122 saat sonra enkazdan 55 yaşındaki Maşallah Çiçek, 125’inci saatte ise 83 yaşındaki Halime Gürbüz sağ olarak kurtarıldı.

MADENCİYE TEŞEKKÜRLER

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde enkaz altında kalan Halime Gürbüz’ü depremin 125. saatinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Armutçuk Kurumu’nda görevli maden personeli kurtardı.

Kurtulan Gürbüz, kendisini sakinleştirmeye çalışan maden işçisini yanağından öperek teşekkür etti.

Ayağının kırıldığını söyleyen Halime Gürbüz, hastanede tedavi altına alındı.

SAAT 119: NAMAZI KONUŞTU

Hatay merkezde 13 saat süren kurtarma çalışmasının ardından 119’uncu saatte taburcu edilen Hatice Kuralt, enkaz altında namaz kıldığını sağlık görevlisine anlattı. Hatice Hakim, “Rabbim, sen Hz. Yusuf’u aç ve susuz bırakmadın, beni de bırakma.” Söyledim.

haber-besni.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu