Haber

96 yaşındaki Kore Gazisi her 10 Kasım’da Atatürk’ün huzurunda

96 yaşındaki Kore Gazisi her 10 Kasım’da Atatürk’ün huzurunda

ARTVİN – Artvin’de yaşayan 96 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Sezgin, her 10 Kasım’da Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli önünde saygı duruşunda bulunuyor.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde Artvin’de hürmetle anıldı. Artvin’de 22 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin yer aldığı Atatepe’ye Türk bayrağı ile gelen 96 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Sezgin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefat yıldönümünde hürmet duruşunda bulundu.

Ahmet Sezgin, ilerleyen yaşına karşın, eline aldığı Türk bayrağıyla Artvin’deki Türkiye’nin en büyük Atatürk Anıtı’nın önüne geldi. Her 10 Kasım’da Atatürk Anıtı’nı ziyaret eden Sezgin, “Atatürk’ün ruhunu şad etmek için manevi huzuruna geldiğini tabir eden Sezgin, “Ata’mızın yaptıklarını büyüklüğünü anlatmalıyız. Onun yaptıklarını unutmamıza imkan yok. Türkiye’yi canlandıran, Türkiye yapan insandır o. Atatürk ve silah arkadaşlarına, yaptığı fedakarlıklarına teşekkürlerimizi ifade etmek için her sene bu yaşta buraya çıkıyoruz. Ruhu şad olsun” tabirlerini kullandı.

Öte yandan Türk Kızılay Artvin Şubesi Genç Kızılay ve Artvin Çoruh Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu üyeleri de Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeline çıkarak hürmet duruşunda bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu