Haber

AK Parti’de listeler nasıl hazırlanıyor? Kurtarılan iki bölüme özellikle dikkat çekti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, NTV’de seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, milletvekili aday listelerinde değerli bir yenileme olacağını belirtti. Kurtulmuş, “Cumhur İttifakı olarak kazanacağımıza gönülden inanıyoruz. AK Parti olarak sadece biz değil, ittifakın diğer partileri de bu inançla çalışmaya devam ediyor. Her parti kendi partisiyle girmeyi tercih etti.” 15 Mayıs’ta Meclis’in çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda olacak.” söz konusu.

“SON NOKTAYA ULAŞTIK”

Kurtulmuş, “Kamuoyu yoklamaları yapıldı, görüşmeler yapıldı. Yoğun bir çalışma yürütüldü. En güçlü adayların belirlenmesi için bir çalışma yapıldı. Artık son noktaya gelindi, son rötuşlar yapılmaya başlandı.

“HER PARTİ KENDİ LİSTESİYLE SEÇİLECEK”

Cumhur İttifakı olarak başından beri ilkeli bir siyaset izliyoruz. Burada rastgele koltuk pazarlığı yapılmadı. Millet İttifakı ile aramızdaki en değerli fark da budur. İttifaktaki 4 parti kendi listeleriyle seçime girecek. Ancak ortak bir istikamette yürüyüşlerine devam edeceklerdir. Kuliste ne konuşulduğu önemli değil, her parti kendi listesiyle seçime girecek. Cumhur İttifakı olarak kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Cumhur İttifakı’nın Meclis’te de çoğunluğu yakalayacağına inanıyoruz.

“LİSTELER ÖNEMLİ BİR YENİLENME OLACAK”

Bu seçimde listelerde değerli bir yenilenme olacak. Meclis’te en genç grup AK Parti grubu olurken, en fazla kadın temsiline sahip parti AK Parti olacak. Umuyoruz ki çok dinamik, güçlü, Türkiye’yi temsil eden ve halkın beklentilerine cevap veren bir liste ortaya çıkar.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BAKANIMIZIN İSTEDİĞİNİ YAPACAKTIR”

“TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİ İÇİN UZUN ZAMAN ÇALIŞTIK”

Türkiye’nin her alanda neler yaptığını, neler yapacağını, hedeflerini uzun uzun inceledik. Türkiye’nin nasıl güçlü bir toplumsal yapıya sahip olacağını, güçlü bir ekonominin nasıl oluşturulacağını, uluslararası arenada rolünü belirleyen Türkiye olma yolunda hangi adımların atılması gerektiğini, hak ve hukuk alanında neler yapabileceğimizi konuştuk.

“DEPREM ÖNCELİKLERİ DEĞİŞTİRDİ”

6 Şubat’ta yaşadığımız deprem Türkiye’deki tüm öncelikleri değiştirdi. Seçim kampanyasının bir numaralı önceliği depremdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu