Haber

ASKİ tedavisi olmayan ilçe ayrılmayacak

ADANA (İGFA) –Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ), vatandaşların sağlığını, çevreyi ve su kaynaklarını korumak için ilçelere atıksu arıtma tesisleri kuruyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve atanmasının ardından ASKİ, başarıyla yürüttüğü ve kent genelinde devam eden içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projelerinin yanı sıra ilçelerdeki atık su arıtma tesislerinin üretimini de sürdürüyor. ve daha sağlıklı bir çevre için çalışır. Üretimi tamamlanan Saimbeyli ve Karataş Atıksu Arıtma Tesisleri ile kirli suların yüksek kalitede arıtılması sağlanmaktadır.

ÇIKIŞ SUYU TARIMSAL SULAMADA KULLANILACAK KALİTEDEDİR

Karataş’ta inşa ettiği tesis sayesinde Akdeniz’i koruyan ASKİ, deşarj sahasının hassas bölgesi nedeniyle atık su kalitesinin en üst düzeyde sağlanması için Membran Biyoreaktör Atıksu Arıtma Prosesini tercih etti. Yapılan çalışma ile atık suların tarımsal sulamada kullanılabilmesi sağlandı.

İMAMOĞLU VE ALADAĞ İLÇELERİNDE ARITMA TESİSİ İNŞAATI

İmamoğlu ilçesinde arıtma tesisi olmadığı için vatandaşların yıllardır yaşadığı sıkıntılar son buluyor. Üretimi hızla ilerleyen İmamoğlu Atıksu Arıtma Tesisi’nin en kısa sürede tamamlanarak işletmeye alınması hedefleniyor. Bir yandan Aladağ Atıksu Arıtma Tesisi inşaatını sürdüren ASKİ grupları, ilçenin ve vatandaşların daha sağlıklı şartlara kavuşması için titizlikle çalışıyor. Tesisin tamamlanması ile birlikte atık sular biyolojik işlemlerle arıtılarak işletmeye alınacaktır.

ÇEVRE VE SU KAYNAKLARI KORUNUR

Yerleşim yerlerinden uzakta bulunan arıtma tesislerinde arıtılarak çevreye zararsız hale getirilen atık sular alıcı ortama deşarj edilerek kirli ve sağlıksız suların çevreye ve su kaynaklarına karışması engellenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu