Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Filistin’de ateşkesin sağlanması ve bölgeye insani yardım ulaştırılması için birlikte çalıştı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile yaptığı görüşmede, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarının sona ermesi gerektiğini ve insan hakları ihlallerine karşı tüm dünyadan gelecek tepkinin önemli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Almanya’daki Bellevue Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, Türkiye-Almanya ikili ilişkileri ve küresel konular ele alındı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik baskınlarının artık son bulması gerektiğini, insan hakları ihlallerine karşı tüm dünyadan gelen tepkinin değerli olduğunu ifade etti.

Erdoğan, bölgede bir an önce ateşkesin sağlanması ve insani yardımların ulaştırılması gerektiğini, akan kanın durdurulmaması nedeniyle her geçen gün insanlığın kaybettiğini belirtti.

İki cumhurbaşkanı, kalıcı barış için tek çözümün iki devletli yapı olduğu konusunda anlaştıklarını belirterek, bölgede ateşkesin sağlanması ve bölgeye insani yardımın bir an önce ulaştırılması için birlikte çalışma konusunda mutabakata vardı.

Toplantıya Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, milletvekilleri OğuzThc ve Meryem Göka, Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı katıldı. Dış Politika ve İşler Müdürlüğü. Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu