Teknoloji

El Konsolu ROG Ally Duyuruldu

Steam Deck, taşınabilir oyun cihazlarını bir kez daha gündeme getirdi. Sonrasında tabii ki farklı firmalar kendi projelerini ortaya attılar. Örneğin Logitech Q Cloud ve Razer Edge gibi. Bilgisayar üretimi ve donanımı konusunda sektörün en güvenli markalarından biri olarak artık bu listede yer almaktadır. Asus ekleniyor Tayvan merkezli telefon ve bilgisayar donanımı ve elektronik şirketi, Steam Deck’in rakibi ROG Allycihazını gösterdi.

ASUS El Konsoluna Giriyor: İşte ROG Ally!

Cihazın 1 Nisan 2023 tarihinde tanıtılması, o gün çok fazla sevimsiz duyuru yapıldığı için gerçek sayılmadı. Ancak ASUS yaptığı açıklamayla cihazın gerçekten de geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı ve çok geçmeden Best Buy sitesinde ön siparişe açıldı.

Verilen ilk bilgilere göre Epic Games ve Steam mağazaları ile uyumlu bir Windows işletim sistemine sahip olacak cihaz, işlemci ve ekran kartı işlemcisinin yer aldığı AMD tarafından geliştirilen son nesil APU’ya (Accelerated Processing Unit) sahip olacak. orta.

Steam Deck ile benzer özelliklere sahip olan ROG Ally, özellikle ekran ve APU gücü konusunda bariz avantajlara sahip olacak gibi görünüyor. 1920×1080 çözünürlüğe sahip 120 Hz ekranla gelecek olan ASUS Ally, rakiplerine kıyasla çok daha yüksek ekran parlaklığı sunuyor.

Son olarak, ASUS el konsolu için şimdilik rastgele bir çıkış tarihi veya fiyat bilgisi bulunmuyor.

habercukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu