Haber

Güney Kore’de bir milletvekiline saldırı: Görüntüler ortaya çıktı

Güney Kore’de iktidardaki Halkın İktidarı Partisi’nden Milletvekili Bae Hyun-jin’e yönelik saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Saldırgan elindeki taşla milletvekilinin başına 15 kez vurdu.

Güney Kore’nin başkenti Seul’ün Gangnam bölgesinde iktidardaki Halkın Gücü Partisi’nden Milletvekili Bae Hyun-jin’e düzenlenen saldırının görüntüleri dün ortaya çıktı. Güvenlik kamerasına kaydedilen olayda, saldırganın şerif yardımcısı ile konuştuğu ve bir anda elindeki taşla Bae’nin kafasına vurmaya başladığı görüldü. Milletvekilini yere düşüren ve başına en az 15 kez taşla vuran saldırgan, çevredekilerin müdahalesinin ardından olay yerinden ayrıldı.

Psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı

Olaydan kısa süre sonra polis tarafından gözaltına alınan kişi, ifadesinde 15 yaşında olduğunu belirtti. Polisten bugün yapılan açıklamaya göre saldırgan, olayın “kazara” meydana geldiğini iddia ederek, depresyonda olduğunu ve hastaneye kaldırılmak için doktorun talimatını beklediğini söyledi. Saldırgan ayrıca yanında taş taşımayı alışkanlık haline getirdiğini de iddia etti. Saldırganı tanıyanlar, yaptıkları açıklamalarda gencin daha önce bir hastanede bipolar bozukluk tedavisi gördüğünü belirtti.

Hastaneye sevk edildi

Polis, gencin 18 yaşının altında olması ve mevcut akli durumunun bu sabah acilen hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Hastanedeki tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından gencin tekrar ifadesinin alınacağı bildirildi.

Bae Hyun-jin’in grubundan dün yapılan açıklamada, şahsın baskın öncesinde milletvekilinin yanına gelerek “Sen milletvekili Bae Hyun-jin misin?” diye sorduğu belirtildi. diye sorduğu ve yumruk büyüklüğünde bir taşla başının arkasına vurduğu belirtildi. Kanlar içerisinde hastaneye kaldırılan milletvekilinin tedavisinin devam ettiği, hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. – SEUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu