Haber

İsrail Polis Şefi, Batı Kudüs’teki bombalı saldırıların “benzerinin yıllardır görülmediğini” söyledi

İsrail Polis Şefi Kobi Shabtai, bugün Batı Kudüs’te meydana gelen iki bombalı saldırının “yıllardır benzeri görülmeyen saldırılar” olduğunu belirtti.

Shabtai, bu sabah erken saatlerde Batı Kudüs’te iki farklı noktadaki otobüs duraklarında düzenlenen ve bir İsraillinin vefatına yol açan bombalı akınlara ait yazılı açıklama yaptı.

İsrailli yetkili, “Bu sabah kolay bir sabah değildi. Böyle bir terör saldırısı yıllardır görülmedi. Art arda saldırı düzenlendi.” sözlerini kullandı.

Shabtai, hücumların akabinde İsrail polisinin öncelikli eforunun, otobüs ve toplu taşıma durakları ile kalabalık merkezler başta olmak üzere tüm kamusal alanları araştırma ve taramaya odaklandığını belirtti.

İsrailli Polis Şefi, Shabtai, “saldırıyı düzenleyen hücreye ulaşmak için diğer tüm güvenlik güçleriyle ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını” vurguladı.

Öte yandan, İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, “patlayıcı uzmanları tarafından yapılan ön incelemede, her iki noktadaki bomba düzeneklerinin, saldırıların aynı taraftan gerçekleştirildiğini gösterdiği” kaydedildi.

Açıklamada, İsrail Polisi Kudüs Başkomiseri Doron Turgeman’ın “Ardışık terör saldırıları yaşadık. Hala olay mahallini geniş ölçekte inceleme ve tarama aşamasındayız, tüm güvenlik birimleri incelemeler yürütüyor.” şeklindeki sözlerine yer verildi.

İsrail polisi bu sabah, Batı Kudüs’ün Givat Shaul ve Ramot kavşaklarında farklı noktalardaki iki otobüs durağında yarım saat ortayla bombalı ataklar düzenlendiğini ve 1 İsraillinin hayatını kaybettiğini, 4’ü ağır toplam 14 kişinin yaralandığını kaydetmişti.

Saldırıların sorumluluğunu şimdi üstlenen olmadı.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu