Haber

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta: Samsun’daki sel felaketi ortaya çıktı

UYGUN Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Samsun’daki sel felaketiyle ilgili, “Samsun’da doğal süreçlerin nasıl felakete dönüştüğünü maalesef bir kez daha yaşadık.” söz konusu.

Usta, İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda İlkadım, Canik ve Atakum’da selden zarar gören vatandaşları ziyaret ederek taleplerini dinlediğini söyledi.

Samsun’da doğal süreçlerin nasıl afete dönüştüğünü gördüklerini ifade eden Usta, “Maalesef Samsun’da doğal süreçlerin afete dönüştüğünü bir kez daha yaşadık. Sorun ve sonuç hep aynı. Bazen aşırı yağış olabiliyor, ama bu ilk değil. Burası her zaman yağış alan bölge.” söz konusu.

Samsun’un su baskınlarını önlemek için büyük bir altyapı projesine ihtiyacı olduğunu belirten Usta, şöyle konuştu:

“Samsun, 20 yıldır AK Partili belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Bu olduğunda bazı yapısal sorunların çözülmesi gerekir. Buna kader dememek lazım. Yağmurun felakete dönüşmesi ihmalden kaynaklanmaktadır. Atakum, Canik ve İlkadım ilçelerimizi ziyaret ettik. Binaların alt katlarında “Ekonomik durumu kötü olan vatandaşlarımızın nasıl bir sıkıntı içinde olduğu maalesef görülmüyor. Hala evlerinde suyu olan vatandaşlarımız var.” evler. Hem bu mağduriyetlerin giderilmesi hem de bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız, sürecin takipçisi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu