Ekonomi

İzmir’de tahıl fiyatı 10 TL’ye çıktı

İzmir’de tahılın satış fiyatı 7 TL’den 10 TL’ye çıktı. İzmir Pide ve Hububat Sanayicileri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, “Personel maliyetleri, işyeri kiraları ve enerji maliyetleri karşısında maalesef zam kaçınılmaz” dedi.

İzmir’de 20 Nisan’da fiyatı 5 TL’den 7 TL’ye çıkarılan tahılın satış fiyatı 10 TL oldu. İzmir Pide ve Hububat Sanayicileri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, artan fiyatın 11 Ağustos’tan itibaren geçerli olacağını söyledi.

“Hammadde fiyatlarındaki artışlar maalesef durmuyor”

Simitin bir süredir İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde 10 liradan satışa sunulduğunu belirten Erişen, “11 Ağustos’tan itibaren İzmir’de de geçerli olmak üzere 100 gram İzmir gevreği 10 liradan satılacak. . Hem esnafımızın kazanabileceği, hem de vatandaşın hububatın keyfini doyasıya tüketebileceği kanaatindeyiz ama her mal alışımızda yeni rakamlarla karşılaşıyoruz.”

Erişen, “Hammadde fiyatlarındaki artışlar maalesef durmuyor. Maliyetler sürekli artıyor. Personel maliyetleri, işyeri kiraları ve enerji maliyetleri karşısında maalesef zam kaçınılmaz. Zam taraftarı olmasak da sürekli artan ve durmak bilmeyen üretim maliyetleri karşısında esnafımızı korumak durumundayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu