Haber

Kürsüde fenalaşan KKTC Mersin Başkonsolosu hastaneye kaldırıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Mersin Başkonsolosluğu tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda gazilerin de katılımıyla düzenlenen törende, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Mendeli, merasimde yaptığı konuşmada, bugünün KKTC halkı için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’daki terör saldırısı nedeniyle, eşsiz fedakarlıklarla kurulan KKTC’nin 39. kuruluş yıl dönümünü buruk formda kutladıklarını belirten Mendeli, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılara da şifa diledi.

DENKTAŞ’I ANDI

KKTC’nin adının “tarihe yazılan şanlı bir sayfa” olduğunu vurgulayan Mendeli, “Bugün başı dik ve onurlu bir biçimde kendi vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize, ulusal kahramanlarımıza, doktor Fazıl Küçük’ten Rauf Raif Denktaş’a uzanan şanlı ecdadımıza ve ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne borçluyuz.” tabirlerini kullandı.

HASTANELİK OLDU

Mendeli, konuşmasının devamında kötülük geçirdi. Başkonsolosluk yetkilileri ve çalışanları, ayakta durmakta zorlanan Mendeli’nin yanına gitti. Konuşma yaptığı kürsüden düşmesi engellenen Mendeli, daha sonra başkonsolosluk aracına bindirilerek hastaneye götürüldü.Tören, Mendeli’nin kötüleşmesi ve hastaneye kaldırılması nedeniyle sona erdirildi.

DURUMU İYİ

Öte yandan, konuşması sırasında kötüleşen Mendeli’ye çevredekilerin yardım etmesi kameraya yansıdı. Hastanede kontrolleri yapılan Mendeli’nin sıhhat durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu