Haber

Lexus, Kenshiki Forum’da yeni sürüş deneyimi teknolojilerini sergiliyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kenshiki Forum’da yeni teknolojilerini sergiledi ve Lexus Electrified yol haritasına ilişkin son bilgileri paylaştı.

Lexus’tan yapılan açıklamaya göre tamamen elektrikli modellerin yanı sıra hibrit ve plug-in hibrit modeller de geliştiren Lexus, ne olursa olsun müşteri deneyimini ve sürüş heyecanını en üst seviyede tutmaya devam edeceğinin mesajını forumda verdi. motor tipi. Manuel şanzımanlı bir elektrikli araç da Lexus’un yeniliklerinin bir parçası olarak gösterildi.

-Manuel şanzımanlı elektrikli ile benzersiz sürüş deneyimi

Lexus, elektrik dünyasındaki sürüş deneyiminin sonunu zorlayarak benzersiz bir teknoloji yarattı. Manuel şanzımanın birçok tutkulu sürücü için eğlenceli sürüş deneyiminin değerli bir modülü olduğunu düşünen Lexus, manuel şanzımanı tamamen elektrikli bir araca uyarlamanın yollarını araştırdı. Bu kapsamda tamamen elektrikli UX 300e SUV modeli üzerinde bir prototip geliştirilerek vites kolu ve debriyaj pedalı araca uyarlandı.

UX 300e, tamamen elektrikli sessiz bir model olmaya devam ederken, aynı zamanda manuel şanzımanın sürüş heyecanını da taşıyor. Yazılım tabanlı sistem, farklı araç tiplerine göre yeniden programlanabiliyor ve sürücünün tercih ettiği modlarda kullanılabiliyor.

Lexus, premium segment elektrifikasyonunda lider bir rol üstleniyor

Açıklamaya göre 2005 yılında hibrit RX 400h SUV modelini lüks otomobil pazarına sunarak öncü bir rol üstlenen Lexus, o günden bu yana daha yeterli performans ve verimlilik konusunda teknolojinin sınırlarını zorluyor. Genişleyen hibrit ürün yelpazesiyle dünya çapında 2,3 milyondan fazla hibrit araç satıldı. Aynı zamanda hibrit modeller Avrupa’da satılan Lexus modellerinin yüzde 90’ından fazlasını temsil ederken, her yeni hibrit model daha yüksek kalite ve performansla öne çıkmaya devam ediyor. Bu amaçla Lexus, Japonya’da yeni bir otomatik odaklı merkez açarak mühendislerin ve tasarımcıların çizim tahtalarından test yollarına kadar yan yana çalışabilecekleri bir ortam yarattı.

– Lexus Electrified Sport gelecek Sporarabanı temsil eder

Kenshiki’de iletilen yenilikçi sürüş teknolojilerinin ortasında, Elektrikli Spor konsepti de dahil edildi. Bu özel konsept, Lexus’un tamamen elektrikli aktarma organlarına sahip geleceğin spor otomobili vizyonunu somutlaştırıyor. Electrified Sport ayrıca markanın performans açısından sınırları zorlayan dikkat çekici elektrikli araçlar üretme planını da ortaya koyuyor.

Aerodinamik tasarımı, hız ve çeviklikten ilham alan yeni elektrikli Lexus kimliğini taşıyor ve onu yüksek güçle birleştiriyor. Electrified Sport’un 0-100 km/s hızlanmasının yaklaşık 2 saniye sürmesi bekleniyor.

Üstün pil ve sürüş teknolojileri

Lexus tamamen elektrikli, hibrit ve plug-in hibrit araçlarında üstün pil teknolojileri sunar. Yük, maliyet ve hacim açısından avantaj sağlamak için daha kompakt hale getirilen aküler, aynı zamanda daha yüksek güç verimliliği sağlıyor.

Lexus, bu kapsamda geliştirdiği RZ 450e SUV modelinde 71,4 kWh pil ile tek şarjla 440 kilometre (km) menzil sunuyor. 100 kilometrede 16,8 kWh enerji verimliliği ile segmentinde standartları belirliyor. Pillerinde yüksek kalite ve uzun ömür garantisi veren Lexus, 10 yıllık kullanım sonrasında da yüzde 90 kapasiteyi korumayı hedefliyor.

Sürüş heyecanını artıran yeniliklerden biri olan Lexus’a özel DIRECT4 teknolojisi, ön ve arka akslardaki sürüş torkunu anında dengeleyerek optimum çekiş, kesintisiz hızlanma ve her türlü yol koşulunda daha uygun viraj performansı sağlıyor. Bu sistem, özellikle arka yolcular için daha yumuşak sürüş konforunun yanı sıra daha iyi performans ve kullanım sağlar.

Ayrıca One Motion Grip teknolojisi, direksiyon simidi ile ön tekerlekler arasındaki mekanik ilişkiyi ortadan kaldırır. Bu sayede her koşulda daha dinamik bir sürüş deneyimi sunarken daha kolay ve hassas hareketler sağlar. Ayrıca sürücünün direksiyon simidinden daha net hisler almasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu