Haber

Ordu’da 2 bin 232 depremzede ağırlandı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 2 bin 232 kişi Ordu’da ağırlanıyor.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, eski valilikte AFAD’dan Sorumlu Vali Yardımcısı Bayram Gale başkanlığında uyum toplantısı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Gale, sarsıntılı bölgede kuru gıda ihtiyacına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

Adıyaman’da koordinatör olarak görev yapan Valimiz Tuncay Sonel ile sürekli iletişim halindeyiz. Sayın Valimiz kuru gıdaya en çok deprem bölgesinde ihtiyaç duyulduğunu anlattı. prestijini seferber edeceğiz.Toplayacağımız kuru gıdaları Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde ve gerekirse iç ilçelerimizde sağlayacağımız depolarda muhafaza edeceğiz.Deprem bölgesinden talep geldiğinde, Bu depolardaki kuru gıdaları tırlara yükleyip deprem bölgesine göndereceğiz.”

Gale, kampanyaya destek olmak isteyenlerin kuru gıdayı kendilerinin temin ederek Ordu Valiliği’nin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki depolara teslim edebileceklerini belirtti. nolu hesabına nakit bağışta bulunabileceğini kaydetti.

Deprem bölgesinden kendi isteğiyle ayrılarak başka illere giden depremzedelerden 2 bin 232’sinin kendi imkanlarıyla buldukları otel, umumi pansiyon ve evlere yerleştirildiğini belirten Gale, şehre gelen depremzedeleri kayıt yaptırmaya davet etti. AFAD İl Müdürlüğü ile

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan kararla tüm meclis üyelerinin 3 seans bedelini depremzedelere bağışladığı bildirildi.

arhaviajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu