Teknoloji

Oyun Dünyasının İki Devi Riot Games ve Ubisoft Toksiklikle Mücadele İçin Güçlerini Birleştirdi

Özellikle online oyunlarla ortası güzel olanlar bilir, gerilim atmak ve biraz eğlenmek için girilen maçta kimi vakit öbür oyuncular yüzünden hudut krizi geçirerek kalkmak işten bile değildir. Ubisoft ve Riot Games tam da bu hususa parmak basıp toksik oyuncularla gayret etmek için el ele verdi.

Kaynak: https://www.riotgames.com/tr/haberler…

Bu vakte dek online oyun oynayıp da en az bir sefer hudut krizi geçirmeden masadan kalkabilen oyuncu zannediyoruz ki yoktur.

Bu krizlerin sebebi ise çoğunlukla toksik olarak tanımladığımız başka oyuncular oluyorlar. Oyun zevkimizi baltalayan, daima küfürler savuran, hatta kimi vakit grup arkadaşları için işleri zorlaştırıp oyunu oynanmaz kılan bu oyuncular oyun dünyasının tatsız taraflarından.

Tüm oyuncuların ortak sorunu olan bu toksiklik konusuna Riot Games ve Ubisoft’tan ortak savaş ilanı geldi.

Tek oyunculu yapımlarının yanı sıra Rainbow Six: Siege gibi popüler online oyunlarıyla da tanıdığımız Ubisoft ve tüm dünyada League of Legends ve Valorant gibi online oyunlar başta olmak üzere milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Riot Games ‘Zararsız İletişim’ projesi için el ele verdiler.

Geliştirilen yapay zeka her iki şirketin de online oyunlarına entegre edilecek.

Bu yapay zeka sayesinde oyunlardaki bağlantı filtreden geçirilecek ve toksik diye tabir ettiğimiz oyuncular bu filtreye takılarak tespit edilecekler. Makina öğrenmesi ile kendini her daim geliştirecek olan yapay zeka toksik oyuncuların oyunlardaki bilgilerini ve MAC adresi üzere datalarını de data tabanına kaydedecek ve bunlar Fair Play Alliance isimli, oyunlarda sağlıklı bağlantısı arttırmak ve ziyanlı bağlantısı bitirmek için bir ortaya gelen öteki şirketler ile paylaşılacak. Velhasıl iki şirketin önayak olduğu proje adım adım dala yayılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu