Yaşam

SAÇ BLOKUNA 5 DOĞAL ÇÖZÜM

Saçlar Neden Kabarır?

Saçın kimyasının bozulması, cilt kuruluğu, yüksek tansiyon gibi birçok farklı faktör şişkinliğe neden olur. Vücutta çok fazla güç ve elektrik yükü oluşması sonucu tüyler oluşabilse de kimyasal nedenler de bu durumu etkilemektedir.

Kıvrılmadaki değerli faktörlerden biri nem ve saçın yapısıdır. Kıvırcık, kalın saçların daha çok elektriklendiği araştırmalarla sabitlense de ince ve düz saçların da neme karşı şişebildiği görülmektedir.

Özellikle çok yıpranan, doğru bakım yapılmayan, yüksek ısı gücüne ve kimyasallara maruz kalan saçların çok daha fazla kabardığını görmek mümkündür. Şişkinliği önlemek için öncelikle sağlıklı bir bakım rutini oluşturmak gerekir. Ekstrem durumlar dışında bu rutinden ayrılmadan bakımın eksiksiz uygulanması da oldukça değerlidir.

Tüm adımlara uyulduğu takdirde saçtaki kabarmanın önüne geçilebilir. Aksi halde bozulan saç kimyasının elektriklenme, kırılma ve cansızlık gibi yansımalar ve tepkiler verdiği görülebilir.

Saç Kabartması İçin Ne Kadar Yeterli?

Saçların kabarmasını önlemek için öncelikle sistematik olarak uygulanan rutinleri gözden geçirmek gerekir. Saç tipinize uygun bir şampuan, saç kremi ve yağ bulmak ve saçlarınızı periyodik olarak ılık suda yıkamak banyo sonrası elektriklenmeyi önlemenin başlıca adımlarından biridir.

Saça kimyasal maddeler uygulamamak, yıpranan kısımlara veda etmek ve düzenli olarak kesmek de dinamiğin olumlu yönde değişmesini sağlar. Cansız görünümün önüne geçmek için kırılan saçların makul aralıklarla alınması oldukça etkili bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Doğal maskelerin, besleyici yağların ve köpüklerin kullanılması da şişliklerin önlenmesine yardımcı olur. Bunların dışında gerginlikten uzaklaşmak, saçı ısıyla kurutmak yerine havluyla nemini almak ve doğal haliyle kurumaya bırakmak gibi farklı yöntemler de elektriklenmenin giderilmesinde etkilidir. Tüm bu adımları düzenli bir şekilde uygulayarak saç dökülmesini önlemek, saçı doğal bir şekilde beslemek ve aynı zamanda onarmak mümkün hale gelir.

Saç Kabarması İçin 5 Doğal Çözüm

Büyük bir özenle hazırlanan saçların elektriklenmesi ve kabarması can sıkıcı durumların tam ortasında. Tabii ki, saç büyümesini önlemek için bazı formüller var. İşte elektriklenmeyi önlemek için 5 etkili doğal çözüm:

  • Susam yağı: Saçınızdaki tüyleri gidermenin en etkili yöntemlerinden biri de susam yağı sürmek olarak öne çıkıyor. Pek çok kişinin bilmediği bu öneri sayesinde şişkinlikleri yatıştırmak mümkün. Saçların elektriklenmesini önlemek için kullanılan susam yağı aynı zamanda besleme, uzatma ve güçlendirmede de etkilidir.

  • Elma sirkesi : Saç büyümesi, dışarıda veya evde nerede olursa olsun herkesi rahatsız eder. Şişmeyi önlemek için bir başka doğal çözüm de elma sirkesi olarak bilinir. Kokusundan rahatsızsanız şampuanınıza sirke koyarak kötü kokuyu giderebilirsiniz. Bu sayede hem kötü kokuların önüne geçmek hem de saçı besleyerek elektriklenmeyi önlemek mümkündür.

  • Argan Yağı: Saça verdiği besinler ve saç gelişimine katkısı saymakla bitmeyen argan yağı, özellikle kıvırcık saçların elektriklenmesini önlemede teğetsel bir etkiye sahiptir. Argan yağı, ayak tabanlarının kuru kalmasını sağlayarak fazla elektriklenme veya nem gibi problemler nedeniyle gelişen şişlikler için mucizevi bir etki bırakır.

  • Pirinç suyu: Pirinç suyu, Kore bakım dünyasında en etkili ve doğal tekniklerden biri olarak öne çıkıyor. Saçları beslemesi, yatıştırması ve yumuşatması ile bilinen pirinç suyu, elektriklenmeyi önlemenin de doğal yolları arasında yerini alıyor. Özellikle banyodan sonra kabarmayı önlemek için duşta pirinç suyu kullanmak son derece faydalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu