Ekonomi

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu: Depremzedelere 825 milyon TL yardımda bulunduk

SANKO Holding Onursal Lideri Abdulkadir Konukoğlu, 6 Şubat 2023 depreminin ilk anından itibaren tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

A Para Tv’nin canlı yayınında, aralarında Gaziantep’in de bulunduğu bölgede 11 ili etkileyen depremin ilk yılını değerlendiren Konukoğlu, depremin açtığı yaraların sarılması için SANKO Holding olarak 825 milyon TL katkı sağladıklarını kaydetti. deprem.

“SANKO Holding olarak görevimiz, depremin ilk anından itibaren insanların can sıkıntısı içinde olduğu bir ortamda çözüm üretmekti” diyen Konukoğlu, şunları ekledi: “Bu anlayışla depremin ilk saatlerinden itibaren, ağabeyim SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu AFAD’da adeta memurdu Günlerce kaldı Vali Bey, AFAD yönetiminin beyan ettiği ihtiyaçların derhal karşılanmasını sağladı.Hiç bahsetme gereği duymadık. Bugüne kadar yaptığımız katkılar. Gün, yaptıklarımızı anlatma günü değil, zor durumda olan bölge halkının yanında olma ve acil ihtiyaçlarına katkı sağlama günüydü. Biz de öyle yaptık. “Bunu da yaptık. Bu dönemde bunu bir kez daha gördük. Milletimiz zor zamanlarda dayanışma ve dayanışmanın tadını çıkarıyor. Paylaşmak mutluluktur ilkesiyle hareket ederek bu süreçte depremzedelere 825 milyon TL katkı sağladık.”

Konukoğlu, depremzedelere yaklaşık 1.500 konteyner, gıda, giyecek ve mobilya dahil diğer yardımları ulaştırdıklarını vurgulayarak, yaraların sarılması için maddi ve manevi tüm kaynaklarını ortaya koyduklarına dikkat çekti. Konukoğlu, “Depremin ilk anından itibaren bölgeye hep birlikte destek veren milletimize, tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Yüzyılın depreminde derin yaralar bırakan felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Allah ailelerine sabır versin, bir daha ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa böyle bir acı yaşamayacağız.” “Bir daha yaşamasın” temennisiyle sözlerini tamamladı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu