Haber

Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü İspanya’daki resmi sınavları ‘hızlı’ geçti

Dünya Superbike ve Supersport şampiyonaları hazırlıkları kapsamında İspanya’daki resmi testlere katılan milli motosikletçiler Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü’nün yüzleri güldü.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Razgatlıoğlu, Yamaha WorldSBK grupları ile Jerez Pist’te yapılan resmi testte 1.38.269 çeşidini domine etti.

İspanyol testini takdir eden Toprak Razgatlıoğlu, “Testte çok büyük bir kaza geçirdim ama çok şanslıydım. Sadece sol bacağımda biraz ağrı var, artık daha fitim. R1’imi geliştirdik. İyi hızlanma ve yol tutuşa sahip motosiklet. Tıbbi kayıt için 1.37’yi deniyordum ama göremedim. Testte Q. Lastiği kullandık ve en iyi tur süresini 1.38.2 olarak görebildik. Genel olarak öyleydi benim için iyi bir test. Şimdi Portimao’da biraz daha kurulum üzerinde çalışmamız gerekiyor. Sonuçlardan memnunuz ama durmuyoruz, her şeyi daha yeterli hale getirmeye çalışıyoruz. Bisiklet seviyesi nasıl? Görmeye başlıyoruz bu, çok memnunum.” açıklama yaptı

Can Öncü de iyi başladı

İspanyol testine katılan bir diğer milli motosikletçi Can Öncü ise supersport sınıfında ikinci en iyi derecesini elde etti.

Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu, Jerez Pisti’nde birçok parçayı deneme fırsatı bulduğunu belirterek, “İki gün süren İspanya testini başarıyla tamamladık. Birçok farklı kesim ve kurum denedik. Jerez’den olumlu ayrıldık. ve hoş sonuçlar.” ifadeleri kullandı.

Öte yandan Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü, 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde Portekiz’de yapılacak ön final sınavına katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu