Ekonomi

Türk moda sektörü Fransa’daki varlığını sürdürecek

İZMİR (İGFA) – 2023 yılında Türkiye genelinde ihracatı yüzde 9,2 kayıpla 21 milyar 193 milyon dolardan 19 milyar 253 milyon dolara düşen Türk moda sektörü, sektördeki yerini korumak için 06-08 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Paris’te Premiere Vision Manufacturing’i gerçekleştirecek. Fransa güçlü bir ihracat pazarı. Fuara gidiyor.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 2024 yılında Fransa’da Münih Fabric Start the Source Fuarı ile başlattığı tanıtım kampanyasına ikinci etabını ekleyecek.

6-8 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Paris’te düzenlenecek olan Premiere Vision İmalat Fuarı’nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu 16’ncı kez üstlendiklerini belirten Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, Dernek, şunları söyledi: PV, Türk moda sektöründen 26 firmanın yer aldığı dünyanın en prestijli moda fuarlarından biri. Fuarda yerlerini alacaklarını ve yıllık 29 milyar dolar değerinde hazır giyim ürünleri ithalatı yapan Fransa’da konumlarını güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

FRANSA’NIN DÖRDÜNCÜ BÜYÜK TEDARİKÇİSİYİZ

“Fransa’nın hazır giyim ithalatında güçlü bir tedarikçiyiz” diyen Sertbaş, şöyle devam etti: “Fransa’nın Çin, Bangladeş ve İtalya’dan sonra 4’üncü büyük hazır giyim tedarikçisiyiz. 2023’te Türkiye geneline 1 milyar 90 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik” Fransa’nın hazır giyim ithalatı 2023’te yüzde 3,5 azalarak 30 milyar dolardan 29 milyar dolara düştü.Fransa pazarı büyümediği için varlığımızı sürdürmek için müşterilerimizle güçlü bağlar kurmak zorundayız.PV’ye katılmak Fuar bu noktada çok değerli. Temmuz 2023’te düzenlenen PV Fuarı’na 23 firmayla katıldık, bu kez 26 firmayla katılıyoruz, bu da Türk moda sektörünün Fransa pazarından vazgeçmeyeceğinin göstergesi.” Fransa’ya 1,1 milyar dolarlık ihracat seviyemizi 2024 yılında da korumak” dedi.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Pazar Stratejileri Geliştirme Komitesi Lideri Tala Uğuz, 23-23-23 Eylül tarihlerinde Almanya’da düzenlenen Münih Fabric Start the Source Fuarı’na ilişkin izlenimlerini paylaştı. 25 Ocak 2024. Uğuz, Avrupa’da devam eden sakinliğin ve Alman ekonomisinin 2023 yılındaki yüzde 0,3 daralmasının etkilerini Münih Fabric Start the Source Fuarı’nda gözlemlediklerini, bu fiili durumun ise beklentiyle uyumlu olduğunu belirtti. Hazır giyim bölümündeki düşük talep 2024 yılının ilk yarısında da devam edecek.

Bu durumu tersine çevirmeye çalıştıklarını anlatan Uğuz, “Bu durumu olumluya çevirmenin yolu, müşteriye ulaşmak için daha fazla fuara katılmak, müşteriye yakın olmak, rakip üreticilerin durumunu analiz etmekten geçiyor. “6-8 Şubat 2024’te PV Manufacturing Paris fuarına katıldıktan sonra 6-9 Mayıs 2024’te İtalya’dan bir Alım Heyeti’ni İzmir’de ağırlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu