Haber

Ümraniyeli çocuklar anneleri ile pasta yaparak keyifli dakikalar geçirdiler.

Ümraniyeli çocuklar anneleri ile pasta yaparak keyifli dakikalar geçirdiler.

İSTANBUL – Ümraniye’de Anne Çocuk Atölyesi kapsamında eğitim alan çocuklar, sömestr tatilinde anneleriyle birlikte pasta yapmayı öğrendi. Etkinlik ile hünerlerini sergileyen çocuklar, anneleriyle birlikte pasta yaptı. Çocukların yaptığı pastalar renkli görüntüler oluşturdu.

Ümraniye’de bulunan Anne Çocuk Atölyesi, çocukların psikososyal ve duygusal gelişimlerini pekiştirmek için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bugün Ümraniye Aliya İzzetbegoviç Kültür Merkezi’nde 10 anne ve 10 çocukla etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikle çocuklar, sosyal bağın gelişmesi ve anne çocuk arasındaki bağın güçlenmesi için anneleri ve kümedeki akranlarıyla birlikte pasta yaptı. Anneleriyle birlikte pasta yapan çocuklar hünerlerini sergileyerek pastaları çeşitli malzemelerle süslediler. Aileler etkinliğe büyük ilgi gösterirken, ortaya çıkan pastalar renkli görüntüler oluşturdu.

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sibel Cansu, “Sömestr tatilinde çocuklarımızla aile okul eğitimi çerçevesinde bir atölye etkinliği düzenledik. Amacımız anneler ve çocuklar arasında karşılıklı bağ kurmak, okul tatilinden sonra 2 hafta sürdü.Pasta atölyemizin yanı sıra seramik, sepet, ebru, ahşap boyama gibi 5 farklı dalda atölye çalışmaları gerçekleştirdik. 7 yaşından 15 yaşına kadar verilmektedir” dedi.

Çalıştaya katılan Sait Muhammet, “Eğitim yeri. Annemden altyapı aldım. Burada da geliştirdim. Evde deneyeceğim.”

Atölyeye katılan Zeynep Atlı, “Daha keyifli pasta yapmayı öğrendim. Benim için bir deneyim oldu. Arkadaşlarımla pasta yaparken çok eğlendim. 2 kez daha geldim, bu 3 kez oluyor.” “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu