Haber

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel son yolculuğuna uğurlandı

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL – 86 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna Teşvikiye Camii’nde düzenlenen törenle uğurlandı.

Teşvikiye Camii’nde öğle namazının ardından hayatını kaybeden Türk müziğinin büyük ustası Nuri Sesigüzel için cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, çok sayıda sanatçı ve seveni katıldı. Cenazede usta sanatçının ailesi taziyelerini kabul etti.

Cenazeye katılan sanatçı Selahattin Alpay Sesi, “Büyük mihenk taşlarından biri olan kardeşimi yine kaybettik. Allah rahmet eylesin. O her zaman idolümdü. Öncelikle çok sevdiğim bir şey var. sanatının yanı sıra ondan örnek aldığımız, örnek alabileceğimiz yegane insanlardan biriydi.

Bir diğer sanatçı Mahmut Tuncer ise, “Çınar ağacıydı, anıtın içindeydi. Halk müziğinin üstadı öldü diyebilirim. Allah rahmet eylesin. Bir hemşehrimizi, bir hemşehrimizi kaybettiğimizi söyleyebiliriz. Urfalı olduğu için sanatta usta. Mekanı cennet olsun.” sözlerini kullandı.

Milletvekili Yavuz Yavuz Ağıralioğlu, “Sanatçıların güzide isimlerinin memlekette en çok arandığı ve sevildiği zamanların son büyüklerini uğurladık. Allah rahmet eylesin. Sanatta çok güzide bir isimdi. yaşadıkları dönemde duyarlılık göstererek çizgisini korumaya çalıştıkları kişilik ve kişilik. Bunca yıldır sanatla iç içe çok az insan var. Hayatının kesintisiz iyiliğiyle anılıyor” dedi.

Caneze’de gazetecilere açıklama yapan Nuri Sesigüzel’in oğlu Mehmet Sesigüzel, “Evimizin direği çöktü. Çınarımızı kaybettik. Ailesine çok üzüldük. Uzun süredir tedavi görüyordu. kalp yetmezliği zamanı.Sabah vefat etti.Bütün sevenlerin başı sağolsun.Cennabı cennet olsun.Ben ağırlıklı olarak saz çalıyorum.Bütün kardeşlerimizin sesi güzel. Basın karşısına çıkmayı seven bir aile olmadığımız için hep arka planda kalmayı tercih ettik. Babam çok tercih etti. Bizi sanat camiasıyla hiçbir zaman buluşturmadı. Babam bizi oraya oturttu. Torunları var. Hepsi burada. Babamın çocukları olmaktan gurur duyuyoruz.

Nuri Sesigüzel’in cenazesi, toprağa verilmek üzere Büyükçekmece Mezarlığı’na götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu