Haber

ABD Başkanı Joe Biden G20’de kopyayla yakalandı! Ne yapacağı tek tek yazılmış

Endonezya’nın Bali şehrinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi ikili ve toplu görüşmelerle devam etti. Liderler yapacakları konuşmaların başlıklarını son kez kontrol ettikleri esnada ABD Başkanı Joe Biden’in elindeki notlar dikkat çekti.

KOPYA KAĞIDIYLA YAKALANDI

Son vakitte unutkan davranışlarıyla gündeme gelen Joe Biden’ın elindeki kağıtta ABD Başkanı’nın ne yapması gerektiği tek tek anlatıldı. Fotoğraf karelerine yansıyan not Biden’ın son zamanda içinde bulunduğu durumu gözler önüne serdi.

NE ZAMAN FOTOĞRAF ÇEKİLECEĞİ DAHİ YAZILDI

Biden’ın kağıdında, “Sen merkezde oturacaksın”, “Açılış konuşmalarını sen yapacaksın” formunda talimatlar yer aldığı görüldü. Notlar ortasında oturmadan evvel önderlerle ne vakit fotoğraf çekeceği de yer aldı.

“ŞİMDİ SAYFAYI ÇEVİR”

Biden’ın yapması gerekenler kalın ve büyük harflerle anlatılırken, Biden’ın sayfayı çevirmesi gerektiği dahi söylenildi. Notlarda kalın ve büyük harfler ile “SEN” vurgusu yapılması dikkat çekti. Öte yandan Biden haziran ayında iş insanları ile yaptığı toplantıda da birçok sefer kopya kâğıdı kullanırken yakalanmıştı.

BOŞ SAHNEYLE SELAMLAŞMIŞTI

ABD Lideri Biden son vakitlerde garip davranışlarıyla dünya kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Daha evvel konuşmasını bitiren Biden tokalaşmak için sağına dönüp elini uzatmış fakat sahnede kendisinden diğer kimsenin olmadığı görülmüştü. Boşlukla selamlaşmaya çalışan Biden’ın o görüntüleri defalarca izlenmişti. Biden ABD Başkanı olduktan sonra Başkan Yardımcısı Kamala Harris’ten tekraren ‘Başkan Harris’ olarak kelam etmişti.

2020’YE GİRDİĞİNİ ZANNETMİŞTİ

Sene başında 2020’ye girdiğini zanneden Biden’ın kelam konusu davranışları ABD muhalefeti tarafından “Akıl sağlığı yerinde değil” formunda yorumlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu