Ekonomi

Adalet Bakanına soruldu: Vatandaşın bilgileri çalındı ​​mı?

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Adalet Bakanı Yılmaz TunçSoru önergesini yanıtlanması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sundu.

Yeneroğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik, adres, telefon numarası, tapu ve banka hesap bilgileri gibi özel bilgilerine internet üzerinden erişilebilmesinin ardından Bakan Tunç’un yanıtlaması için TBMM’ye soru yöneltti. İnternet sitesi.

2022’de de benzer tartışmaların gündemde olduğunu belirten Yeneroğlu, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Söyledi . kişisel verilerin korunmasına ilişkin sorularının yanıtsız kaldığını söyledi.

“Ya uyarılarımız dikkate alınmadı ya da tedbirler uygulanamadı”

Yeneroğlu, 25 Nisan 2022’de Bozdağ’da “Ulusal güvenlik açığı olan kimlik bilgilerinin çalınması sorununun çözümü için herhangi bir işlem yapıldı mı?”‘ diye sordu ama bir cevap alamadı.

Bugün TBMM’ye bir soru daha sunan Yeneroğlu, “Kişisel Verileri Koruma Kurumu ve ilgili makamlar daha önceki iddia ve uyarılarımızı dikkate almamış veya gerekli tedbirleri uygulamamış bu nedenle kişisel verilerin korunmasına ilişkin yükümlülükler yerine getirilmemiş ve bu zafiyet giderilememiştir.”söz konusu.

DEVA Partili Yeneroğlu, Adalet Bakanı Tunç’a şu soruları yöneltti:

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu