Haber

Kayseri Büyükşehir’den engelsiz çalışma

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Önder Dr. Besime Özderici, Memduh Büyükkılıç yönetiminde engelli vatandaşların sözüne değer vererek engelli dostu hizmetlerine devam ederken Maniless Yaşam Merkezi gibi Türkiye’nin en donanımlı Maniless Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor. Büyükşehir Belediyesi, kültür envanterine bir eser daha eklerken, şiir dünyasına yeni bir soluk getiren ‘Dün Bugünden Yakın’ adlı kitapla kitapseverlere ayrı bir zenginlik sundu. Duygu dolu şiirlerin yer aldığı kitap, engelli öğretmen Ömer Duman’ın sarsılmaz kararlılığı sonucunda hayat bulurken, engelli dostu Büyükşehir Belediyesi manipülatif bir eseri daha edebiyat dünyasına kazandırdı.

ÖNSÖZ DUMAN’DAN LİDER BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Kayseri doğumlu ve Kayseri’de tarih öğretmeni olarak görev yapan Ömer Duman, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ettiği kitabın önsözünde şu sözleri verdi:

“’Söz uçar, yazı kalır’ inancıyla gençliğimde ve çalışma hayatımda iz bırakan bazı olayları gelecek nesillere aktarmanın yanlış olacağını düşündüm. Şu an engelliyim ama eşimin verdiği destek sayesinde elimden geldiğince hayata tutunmaya çalışıyorum. Bu çabamda bana destek olan aileme, arkadaşlarıma ve öğrencilerime şükranlarımı sunarım. Bu eserin edebiyat denizinde bir damla olması niyetiyle; Vatan, atalar, insanlar, sağlık, yalnızlık ve ölümün hayatımızda ne kadar değerli duyguları olduğunu edebi bir dille anlatmak istedim. Bugünkü duygu ve niyet dünyamın geçmişin güçlü anılarıyla mayalandığını düşünüyorum. Bu yüzden ‘onsuz yaşayamam’ diyerek eserimi yazdım. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a bu çalışmayla ilgili teşvik ve takviyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

EĞİTİM, DOĞA, ELEŞTİR VE KAHRAMANLIK DUYGU ŞİİRLERİ

Duman’ın epik, hiciv, pastoral, didaktik ve lirik kategorilerinde duygusal şiirlerden oluşan ‘Dün Bugünden Yakın’ adlı 102 sayfalık şiir kitabında düşündürücü, eğitici, doğa konulu, eleştirel ve kahramanca şiirler yer aldı.

haberkibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu