Ekonomi

Martı, New York’ta yatırımcı ve borsa yöneticileri ile bir araya geldi

Martı açıklamasına nazaran, şirketin New York Borsası’na açılma sürecinde sona yaklaşıyor. Martı Kurucusu Öktem, şirketin New York Borsası (NYSE) süreciyle ilgili olarak New York’ta yetkilerle bir dizi görüşmede bulundu.

Yatırımcı kuruluş ve şahıslarla yapılan görüşmelerin yanı sıra, New York Borsası yetkilileri ile bir ortaya gelen Öktem, Milletlerarası Sermaye Piyasaları Lideri Cassandra Seier ile de bir toplantı gerçekleştirdi.

Açıklamada ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili değerlendirmeleri yer alan Öktem, yakın zamanda New York Borsası’na Türk bayrağını asma ve gongu çalma amaçlarına gerçek emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, “Martı’nın NYSE’ye açılma süreci ve sonrasıyla ilgili planladığımız yerinde görüşmeleri çok olumlu biçimde gerçekleştirdik” sözünü kullandı.

NYSE’ye açılma işlemi sonrasında Martı bilançosuna yaklaşık 280 milyon dolarlık nakit girmesinin öngörüldüğü kaydeden Öktem, “New York Borsası’na açılmamızın, milletlerarası sermayeyi ülkemize çekme konusunda değerli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Biz Martı olarak bu mevzuda elimizi taşın altına koyduk ve çok büyük bir işin üstesinden gelmek üzereyiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu