Teknoloji

Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi, 8 Aralık’ta düzenleniyor

Microsoft Erişilebilirlik Tepesi, Microsoft Türkiye ile AmCham iş birliğinde 8 Aralık Perşembe günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Konusunda uzman iş önderlerinin seanslar ve demo sunumlarıyla yer alacağı tepede, dijital dönüşüm ve teknolojinin erişilebilirlik alanında yarattığı olumlu tesirlerin paylaşılması ve daha fazla engelli bireyin çalışma hayatına dahil edilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Microsoft Türkiye’nin AmCham (Amerikan Şirketler Derneği) ile iş birliği içinde organize ettiği Microsoft Erişilebilirlik Doruğu, İK ve erişilebilirlik yöneticilerinin yanı sıra basın mensuplarının da iştirakiyle 8 Aralık Perşembe günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Herkesin daha fazlasını başarmak için güçlendirildiği, kapsayıcı ve erişilebilir bir gelecek inşa etme vizyonuyla çalışan Microsoft Türkiye, Microsoft Erişilebilirlik Doruğu ile dijital dönüşüm ve teknolojinin erişilebilirlik alanında yarattığı olumlu tesirleri paylaşarak daha fazla engelli bireyin çalışma hayatına dahil edilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Konusunda uzman iş başkanlarının seanslar ve demo sunumlarıyla yer alacağı tepede AmCham Türkiye Engellilik Kümesi üyelerinin uygun örnek paylaşımlarına ve dijital iş yerlerinde kullanılan kapsayıcı Microsoft teknolojilerine yer verilecek. Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi’nde Microsoft’un görme engellilerin hayatını kolaylaştırmak gayesiyle geliştirdiği yapay zeka uygulaması Seeing AI ve yeniden görme engellilerin kullanımı için geliştirilen dünyanın en akıllı bastonu WeWalk da iştirakçilere tanıtılacak.

AmCham Türkiye Engellilik Kümesi Üyelerinin Âlâ Örnek paylaşımları panelinde Beğenilen Kuşçu’nun moderatörlüğünde; P&G, PepsiCo, Netflix, Esin Avukatlık, NielsenIQ, AMGEN, KPMG ve Medtronic erişilebilirlik projelerini anlatacak. Fark yaratan engelli derneklerinin stantlarının da yer alacağı Microsoft Erişilebilirlik Doruğu kapsamında gerçekleşecek “Sağlamcı Normları Sorgulamak” başlıklı panelde ise engellilik alanında çalışan aktivistler ve akademisyenler, son yıllarda gündemdeki yükünü artıran sağlamcılık, hak temellilik, erişilebilirlik ve üniversal tasarım üzere kavramları ve dönüşümün dinamiklerini tartışacaklar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu